Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Olsztyn, 23-24.11.2019

W dniach 23-24 listopada 2019r. w olsztyńskiej Auasferze odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Uczestniczyło w nich ponad 400 zawodniczek i zawodników z 19 klubów. Okręg warmińsko-mazurski reprezentowało 357 osób z 11 klubów, w tym MTP Kormoran (ponad 130 pływaków).

Sportowcy MTP Kormoran jak zawsze nie zawiedli. Statystyki medalowe zwiększały się z minuty na minutę. Ostatecznie nasi pływacy zdobyli 246 medali indywidualnie i w sztafetach (91 złotych, 80 srebrnych, 75 brązowych) i zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz w klasyfikacji drużynowej. To imponujące osiągnięcie i sukces klubu.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt
kat. 11 lat: 1 m-ce Wasilewska Alicja, 2 m-ce Romanowska Natalia, 3 m-ce Zalech Agata
kat. 12 lat: 1 m-ce Żuchowska Antonina, 2 m-ce Dziuba Monika
kat. 13 lat:
1 m-ce Bałdyga Kamila, 3 m-ce Kupis Aleksandra
kat. 14 lat: 2 m-ce Kraszewska Martyna

Klasyfikacja końcowa chłopców
kat. 11 lat: 2 m-ce Suchocki Jan
kat. 12 lat: 2 m-ce Matusiak vel Matuszewski Tobiasz, 3 m-ce Szczepaniak Andrzej
kat. 13 lat: 1 m-ce Kapała Bartosz, 2 m-ce Gilski Łukasz, 3 m-ce Kulik Maksymilian
kat 14 lat: 1 m-ce Woźniak Piotr, 2 m-ce Nowacki Jacek

Złote medale
Wasilewska Alicja (11lat) – 50m st.klasyczny, 50m st.dowolny, 100m st.klasyczny, 200m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Kaczmarek Michał (13lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.dowolny, 50m st.grzbietowy, 50m st.motylkowy, 200m st.grzbietowy
Matusiak vel Matuszewski Tobiasz (12lat) – 50m st.klasyczny, 50m st.grzbietowy, 200m st.klasyczny, 200m st.grzbietowy, 100m st.zmienny
Bałdyga Kamila (13lat) – 400m st.dowolny, 800m st.dowolny, 200m st.dowolny, 50m st.motylkowy
Dziuba Monika (12lat) – 100m st.dowolny, 800m st.dowolny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Kupis Aleksandra (13lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.zmienny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Woźniak Piotr (14lat) – 200m st.motylkowy, 200m st.zmienny, 400m st.zmienny,1500m st.dowolny
Kraszewska Martyna (14lat) – 100m st.dowolny, 50m st.dowolny, 100m st.motylkowy
Musiał Michalina (11lat) – 100m st.dowolny, 100m st.motylkowy, 200m dowolny
Żuchowska Antonina (12lat) – 50m st.klasyczny, 400m st.dowolny, 200m st.grzbietowy
Kapała Bartosz (13lat) – 200m st.motylkowy, 400m st.zmienny, 1500m st.dowolny
Rżyski Michał (13lat) – 100m st.motylkowy, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Suchocki Jan (11lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Szczepaniak Andrzej (12lat) – 400m st.dowolny, 1500m st.dowolny, 200m st.dowolny
Siejak Patrycja (14lat) – 400m st.dowolny, 800m st.dowolny
Gebauer Wolfgang (11lat) – 100m st.grzbietowy, 200m st.grzbietowy
Gilski Łukasz (13lat) – 200m st.zmienny, 200m st.dowolny
Kapała Szymon (16lat) – 100m st.motylkowy, 200m st.dowolny
Kortas Krzysztof (10lat) – 50m st.grzbietowy, 100m st.klasyczny
Niedziałek Michał (16lat) – 200m st.zmienny, 400m st.zmienny
Nowacki Jacek (14lat) – 400m st.dowolny, 200m st.grzbietowy
Brodacka Maja (12lat) – 200m st.zmienny
Idzkowski Maria (13lat) – 400m st.zmienny
Kowalska Wiktoria (13lat) – 200m st.klasyczny
Kraszewska Dominika (12lat) – 100m st.motylkowy
Krupińska Lila (15lat) – 200m st.dowolny
Przybyszewska Joanna (12lat) – 200m st.klasyczny
Sujkowska Roksana (14lat) – 100m st.zmienny
Zalech Agata (11lat) – 400m st.dowolny
Zmierczak Natalia (16lat) – 200m st.zmienny
Adamiak Wiktor (13lat) – 200m st.klasyczny
Dragun Oliwier (13lat) – 100m st.dowolny
Gołąb Kryspin (11lat) – 50m st.grzbietowy
Grabowski Mikołaj (15lat) – 1500m st.dowolny
Kozłowski Konrad (15lat) – 400m st.dowolny
Kulik Maksymilian (12lat) – 200m st.klasyczny
Kurczycki Kacper (12lat) – 100m st.motylkowy
Łojewski Adam (12lat) – 100m st.grzbietowy
Olszyński Maksymilian (12lat) – 100m st.klasyczny
Pokrętowski Karol (13lat) – 400m st.dowolny
Powierża Błażej (12lat) – 200m st.zmienny
Trykacz Kacper (14lat) – 50m st.motylkowy

Srebrne medale
Kowalska Wiktoria (13lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.zmienny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Cyglicka Maria (12lat) – 200m st.zmienny, 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Madeksza Maja (11lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.motylkowy, 200m st.grzbietowy
Romanowska Natalia (11lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Grabowski Mikołaj (15lat) – 400m st.dowolny, 400m st.zmienny, 200m st.grzbietowy
Kamianka Piotr (13lat) – 50m st.klasyczny, 400m st.dowolny, 200m st.klasyczny
Adamczyk Wiktoria (12lat) – 50m st.grzbietowy, 200m st.grzbietowy
Kraszewska Dominika (12lat) – 100m st.dowolny, 50m st.motylkowy
Przybyszewska Joanna (12lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny
Siejak Patrycja (14lat) – 100m st.zmienny, 200m st.zmienny
Żuchowska Antonina (12lat) – 800m st.dowolny, 100m st.zmienny
Gilski Łukasz (13lat) – 1500m st.dowolny, 100m st.zmienny
Kapała Bartosz (13lat) – 200m st.dowolny, 200m st.grzbietowy
Kortas Krzysztof (10lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Kubicki Karol (14lat) – 100m st.motylkowy, 200m st.motylkowy
Kulik Maksymilian (13lat) – 200m st.zmienny, 100m st.klasyczny
Kurczycki Kacper (12lat) – 1500m st.dowolny, 100m st.klasyczny
Łojewski Adam (12lat) – 100m st.motylkowy, 200m st.grzbietowy
Olszyński Maksymilian (12lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Rżyski Michał (13lat) – 200m st.motylkowy, 50m st.dowolny
Sulkowski Oskar (14lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Trykacz Kacper (14lat) – 100m st.dowolny, 50m st.dowolny
Tyrka Igor (14lat) – 400m st.dowolny, 100m st.zmienny
Bałdyga Kamila (13lat) – 100m st.dowolny
Kraszewska Martyna (14lat) – 50m st.motylkowy
Mentryka Gabriela (14lat) – 50m st.dowolny
Musiał Michalina (11lat) – 200m st.zmienny
Siemińska Zuzanna (11lat) – 400m st.dowolny
Sobótka Amelia (11lat) – 50m st.grzbietowy
Szczudło Alicja (13lat) – 800m st.dowolny
Tunkiewicz Zuzanna (14lat) – 50m st.grzbietowy
Urbańska Zuzanna (12lat) – 200m st.klasyczny
Zalech Agata (11lat) – 100m st.motylkowy
Zduniak Ewa (10lat) – 100m st.grzbietowy
Zduniak Zuzanna (13lat) – 200m st.grzbietowy
Dragun Oliwier (13lat) – 100m st.grzbietowy
Ignatowicz Maciej (14lat) – 100m st.grzbietowy
Kapała Szymon (16lat) – 50m st.klasyczny
Krzyżewski Piotr (13lat) – 400m st.zmienny
Matracki Aleksander (12lat) – 200m st.zmienny
Niedziałek Michał (16lat) – 100m st.zmienny
Niewiadomski Zbigniew (14lat) – 100m st.klasyczny
Nowacki Jacek (14lat) – 1500m st.dowolny
Sadowski Tomasz (11lat) – 50m st.motylkowy
Sobczak Mateusz (15lat) – 200m st.zmienny
Suchocki Jan (11lat) – 100m st.zmienny
Szczepaniak Andrzej (12lat) – 50 m st.motylkowy
Woźniak Piotr (14lat) – 200m st.dowolny

Brązowe medale
Chrzanowska Zuzanna (12lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.grzbietowy, 100m st.motylkowy, 50m st.motylkowy, 100m st.zmienny
Mentryka Gabriela (14lat) – 100m st.dowolny, 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny
Zalech Agata (11lat) – 200m st.klasyczny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Cyglicka Maria (12lat) – 200m st.klasyczny, 800m st.dowolny
Stachewicz Aleksandra (10lat) – 100m st.klasyczny, 50m st.motylkowy
Szczudło Alicja (13lat) – 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Tunkiewicz Zuzanna (14lat) – 100m st.grzbietowy, 100m st.zmienny
Zduniak Zuzanna (13lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.grzbietowy
Zmierczak Natalia (16lat) – 50m st.motylkowy, 100m st.zmienny
Adamiak Wiktor (14lat) – 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Dragun Oliwier (13lat) – 50m st.grzbietowy, 200m st.grzbietowy
Gebauer Wolfgang (11lat) – 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Krzyżewski Piotr (13lat) – 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Kulik Maksymilian (13lat) – 1500m st.dowolny, 100m st.zmienny
Kurczycki Kacper (12lat) – 100m st.dowolny, 50m st.klasyczny
Nowacki Jacek (14lat) – 100m st.dowolny, 200m st.dowolny
Wojnowski Filip (12lat) – 200m st.dowolny, 100m st.klasyczny
Adamczyk Wiktoria (12lat) – 400m st.dowolny
Idzkowski Maria (13lat) – 200m st.zmienny
Kraszewska Dominika (12lat) – 50m st.dowolny
Krupińska Lila (15lat) – 100m st.dowolny
Kyryllowa Kira (11lat) – 50 m st.motylkowy
Mądry Zuzanna (11lat) – 100m st.motylkowy
Przybyszewska Joanna (12lat) – 200m st.zmienny
Rak-Łukawska Maja (11lat) – 50m st.klasyczny
Sobótka Amelia (11lat) – 200m st.grzbietowy
Sujkowska Roksana (14lat) – 50m st.motylkowy
Urbańska Zuzanna (12lat) – 200m st.grzbietowy
Wieniarska Anna (13lat) – 200m st.klasyczny
Adamowicz Cyprian (12lat) – 50m st.grzbietowy
Czodrowski Jan (10lat) – 50m st.motylkowy
Domalewski Bartłomiej (14lat) – 50m st.grzbietowy
Gilski Łukasz (13lat) – 200m st.motylkowy
Gołąb Kryspin (11lat) – 100m st.dowolny
Grabowski Mikołaj (15lat) – 100m st.grzbietowy
Ignatowicz Maciej (14lat) – 200m st.grzbietowy
Kamianka Piotr (13lat) – 100m st.klasyczny
Kortas Krzysztof (10lat) – 100m st.dowolny
Kozłowski Konrad (15lat) – 100m st.motylkowy
Łojewski Adam (12lat) – 50m st.motylkowy
Niewiadomski Zbigniew (14lat) – 50m st.klasyczny
Olszyński Maksymilian (12lat) – 100m st.grzbietowy
Pawełas Dominik (11lat) – 100m st.motylkowy
Pokrętowski Karol (13lat) – 100m st.grzbietowy
Suchocki Jan (11lat) – 100m st.grzbietowy
Truskolawski Paweł (13lat) – 50m st.klasyczny
Trzeciak Bartosz (10lat) – 100m st.grzbietowy
Wiski Adrian (14lat) – 200m st.motylkowy

Sztafety kobiet, 4x50m dowolny

12 lat i młodsi
1 miejsce – MTP Kormoran 3 (Dziuba Monika, Żuchowska Antonina, Wasilewska Alicja, Kraszewska Dominika)
3 miejsce – MTP Kormoran 6 (Chrzanowska Zuzanna, Brodacka Maja, Cyglicka Maria, Adamczyk Wiktoria)

14 lat i młodsi
2 miejsce – MTP Kormoran 4 (Bałdyga Kamila, Idzkowski Maria, Kowalska Wiktoria, Kupis Aleksandra)
3 miesjce – MTP Kormoran 5 (Hrymowicz Aleksandra, Wieniarska Anna, Szczudło Alicja, Zduniak Zuzanna)

OPEN
1 miejsce – MTP Kormoran 1 (Zmierczak Natalia, Kraszewska Martyna, Sujkowska Roksana, Mentryka Gabriela)

Sztafety mężczyzn, 4x50m dowolny

12 lat i młodsi
1 miejsce – MTP Kormoran 6 (Matusiak vel Matuszewski Tobiasz, Wojnowski Filip, Olszyński Maksymilain, Szczepaniak Andrzej)
3 miejsce – MTP Kormoran 8 (Łojewski Adam, Suchocki Jan, Gołąb Kryspin, Gebauer Wolfgang)

14 lat i młodsi
1 miejsce – MTP Kormoran 2 (Trykacz Kacper, Osełkowski Mateusz, Tyrka Igor, Domalewski Bartłomiej)
2 miejsce – MTP Kormoran 3 (Woźniak Piotr, Niewiadomski Zbigniew, Sulkowski Oskar, Nowacki Jacek)
3 miejsce – MTP Kormoran 12 (Kaczmarek Michał, Rżyski Michał, Kapała Bartosz, Gilski Łukasz)

OPEN
3 miejsce – MTP Kormoran 1 (Kapała Szymon, Niedziałek Michał, Grabowski Mikołaj, Kozłowski Konrad)

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!!!!

DZIĘKUJEMY TRENEROM, RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIA, WSPARCIE I ZNAKOMITĄ ATMOSFERĘ NA ZAWODACH!!!