Mistrzostwa Polski Juniorów 16- i 17-18-letnich

pzp

W dniach 13-15 marca 2015 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Oświęcimiu i 17-18-letnich w Gliwicach.

Nasi zawodnicy zdobyli sześć medali i poprawili jeden Rekord Polski. Karol Zbutowicz uzyskał minima na Igrzyska Europejskie w baku w dwóch konkurencjach.

Mistrzem Polski na 400 m st. zmiennym został Karol Zbutowicz, który wypełnił minimum na Igrzyska Europejskie w Baku.

Kolejny medal,tym razem srebrny,  zdobyła sztafeta 4×200 m st. dowolnym w składzie Mateusz Kasztelan, Radosław Sinitchine, Alan Chodań i Karol Zbutowicz.

Drugiego dnia Mistrzostw kolejny złoty medal do swojej kolekcji dołożył Karol Zbutowicz, który zwyciężył na 200 m st. zmiennym ( minimum na IE w Baku).

Brązowym medalistą na 400 m st. dowolnym został Mateusz Kasztelan.

Na dystansie 100 m st. zmiennym Karol Zbutowicz zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal.

Na zakończenie zawodów nasi zawodnicy zdobyli złoty medal w sztafecie 4×100 m st. zmiennym. Mateusz Kasztelan, Karol Zbutowicz, Konrad Piwowarski i Kacper Szpojankowski poprawili rekord Polski Juniorów 17-letnich. Od dziś najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej wynosi 3:43,34.