IV Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna/Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego – 20.11.2020r.

W dniu 20 listopada 2020r. w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna połączone z Mistrzostwami Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego . W zawodach uczestniczyło około 400 zawodniczek i zawodników z 28 klubów. MTP Kormoran reprezentowało 107 zawodników (61 mężczyzn oraz 46 kobiet).

W pierwszym bloku zawodów młodsi zawodnicy (10-12lat) w klasyfikacji generalnej uzyskali:

II miejsce w kategorii 10lat i młodsi zdobywając łącznie 16 medali (6Z,6S,4B)
I miejsce w kategorii 11lat zdobywając łącznie 29 medali (8Z,12S,9B)
II miejsce w kategorii 12lat zdobywając łącznie 22 medali (5Z,11S,6B)

W kategorii OPEN młodsi zawodnicy naszego klubu zdobyli 7 medali (1Z,2S,4B) plasując się na VI miejscu.
W drugim bloku zawodów wystąpili zawodnicy w kategorii wiekowej 13 lat i starsi.

W generalnej klasyfikacji kategorii wiekowej 13 lat i starsi klub MTP Kormoran Olsztyn zdobył I miejsce zdobywając w sumie 126 medali (51Z,40S,35B)

złote medale zdobyli:

Adamowicz Cyprian (13lat) – 50m st.grzbietowy; 100m st.grzbietowy
Bałdyga Kamila (14lat) – 400m st.dowolny
Budzisz Szymon (10lat i młodsi) – 100m st.dowolny
Czodrowski Jan (11lat) – 200m st.zmienny
Drankowicz Bartosz (13lat) – 100m st.zmienny
Dziuba Monika (13lat) – 100m st.dowolny; 200m st.dowolny; 200m st.zmienny
Gebauer Wolfgang (12lat) – 200m st.grzbietowy
Gilski Łukasz (14lat) – 200m st.zmienny
Kaczmarek Michał (14lat) 100m st.dowolny; 100m st.grzbietowy
Kamianka Piotr (14lat) – 200m st.klasyczny
Kapała Bartosz (14lat) – 400m st.dowolny; 1500m st.dowolny
Kapała Szymon (15lat i starsi) – 400m st.dowolny; 1500m st.dowolny
Kocenka Aleksander (10lat i młodsi) – 50m st.motylkowy
Kortas Krzysztof (11lat) – 100m st.zmienny; 100m st.klasyczny
Kowalska Wiktoria (14lat) – 200m st.dowolny; 50m st.klasyczny; 100m st.motylkowy
Kozikowski Teodozjusz (10lat i młodsi) – 200m st.klasyczny
Kraszewska Dominika (13lat) – 50m st.motylkowy; 100m st.motylkowy
Kraszewska Martyna (15lat i starsi) – 200m st.dowolny; 100m st.motylkowy; (OPEN) – 100m st.motylkowy; (OPEN) – 200m st.dowolny
Kupis Aleksandra (14lat) – 100m st.zmienny; 200m st.zmienny
Lech Matylda (11lat) – 100m st.motylkowy
Łojewski Adam (13lat) – 400m st.dowolny; 200m st.grzbietowy; 100m st.motylkowy
Nowacki Jacek (15lat i starsi) – 200m st.grzbietowy; (OPEN) – 200m st.grzbietowy
Olszyński Maksymilian (13lat) – 200m st.klasyczny
Pokrętowski Karol (14lat) – 200m st.grzbietowy
Rak-Łukawska Maja (12lat) – 200m st.klasyczny
Ruchlewicz Stanisław (11lat) – 200m st.klasyczny
Rżyski Michał (14lat) – 200m st.dowolny; 100m st.klasyczny; 100m st.motylkowy
Siejak Patrycja (15lat i starsi) – 400m st.dowolny; 800m st.dowolny; (OPEN) – 400m st.dowolny; (OPEN) – 800m st.dowolny
Stachewicz Aleksandra (11lat) – 200m st.zmienny
Stachewicz Magdalena (11lat) – 200m st.dowolny
Suchocki Jan (12lat) – 200m st.klasyczny; (OPEN) – 200m st.klasyczny
Szkraba Julia (10lat i młodsi) – 200m st.klasyczny; 100m st.zmienny
Urbańska Zuzanna (13lat) – 100m st.zmienny
Wojnowski Filip (13lat) – 50m st.klasyczny
Woźniak Piotr (15lat i starsi) – 100m st.motylkowy; 200m st.zmienny; (OPEN) – 200m st.zmienny
Zalech Agata (12 lat) – 200m st.zmienny; 400m st.dowolny
Zduniak Ewa (11lat) – 200m st.grzbietowy
Zmierczak Natalia (15lat i starsi) – 100m st.dowolny; 200m st.zmienny; (OPEN) – 200m st.zmienny; (OPEN) – 100m st.dowolny
Żuchowska Antonina (13lat) – 100m st.klasyczny; 200m st.klasyczny
Żukowski Borys (10lat i młodsi) – 50m st.dowolny

srebrne medale zdobyli:

Adamczyk Wiktoria (13lat) – 50m st.grzbietowy; 200m st.grzbietowy
Bałdyga Kamila (14lat)- 200m st.dowolny; 100m st.motylkowy
Budzisz Szymon (10lat i młodsi) – 50m st.dowolny
Cyglicka Maria (13lat) – 50m st.klasyczny
Czodrowski Jan (11lat) – 100m st.motylkowy
Dragun Oliwier (14lat) – 100m st.grzbietowy; 50m st.motylkowy
Drankowicz Bartosz (13lat) – 50m st.grzbietowy
Gebauer Jurgen (11lat) – 200m st.dowolny
Gilski Lukasz (14lat) – 200m st.dowolny; 400m st.dowolny; (OPEN) – 200m st.zmienny
Grzegorczyk Maja (15lat i starsi) – 100m st.zmienny
Kamiński Dominik (11lat) – 200m st.zmienny
Kapała Bartosz (14lat) – 100m st.motylkowy
Kapała Szymon (OPEN) – 400m st.dowolny
Kocenka Aleksander (10lat i młodsi) – 100m st.zmienny
Kozłowski Konrad (15lat i starsi) – 400m st.dowolny
Kraszewska Dominika (13lat) – 100m st.dowolny
Kraszewska Martyna (15lat i starsi) – 50m st.dowolny; (OPEN) – 50m st.dowolny
Krzyżewski Piotr (14lat) – 100m st.zmienny
Kulik Maksymilian (14lat) – 1500m st.dowolny; 200m st.zmienny
Lech Matylda (OPEN) – 100m st.motylkowy
Madeksza Maja (12lat) – 50m st.motylkowy; 100m st.klasyczny
Milewski Mateusz (10lat i młodsi) – 100m st.klasyczny
Nowacki Jacek (15lat i starsi) – 100m st.dowolny; 200m st.dowolny
Olszyński Maksymilian (13lat) – 400m st.dowolny
Osełkowski Mateusz (15lat i starsi) – 100m st.zmienny
Przybyszewska Joanna (13lat) – 50m st.klasyczny
Rak-Łukawska Maja (12lat) – 100m st.klasyczny
Rojek Hanna (13lat) – 200m st.klasyczny
Sadowski Tomasz (12lat) – 100m st.dowolny; 50m st.motylkowy
Siejak Patrycja (15lat i starsi) – 200m st.zmienny; (OPEN) – 200m st.zmienny
Siemińska Zuzanna (12lat) – 100m st.motylkowy
Stachewicz Aleksandra (11lat) – 50 m st.motylkowy; 100m st.klasyczny
Stachewicz Magdalena (11lat) – 200m st.grzbietowy
Stecz Bartłomiej (10lat i młodsi) – 50m st.grzbietowy
Suchocki Jan (12lat) – 100m st.klasyczny
Szczepaniak Andrzej (13lat) – 200m st.dowolny
Szostawicka Karolina (12lat) – 100m st.zmienny
Truskolawski Paweł (14lat) – 50m st.klasyczny
Trykacz Kacper (15lat i starsi) – 100m st.motylkowy
Trzeciak Bartosz (11lat) – 100m st.grzbietowy; 200m st.grzbietowy; 100m st.klasyczny
Urbańska Zuzanna (13lat) – 100m st.klasyczny
Wieniarska Anna (14lat) – 100m st.klasyczny
Woźniak Piotr (15lat i starsi) – 1500 m st.dowolny; (OPEN) – 100m st.motylkowy
Zalech Agata (12lat) – 50m st.klasyczny; (OPEN) – 400m st.dowolny
Zera Jan (12lat) – 200m st.klasyczny; 200m st.grzbietowy
Zdrojewski Michał (11lat) – 50m st.motylkowy
Zduniak Ewa (11lat) – 100m st.grzbietowy; 100m st.motylkowy
Zduniak Zuzanna (14lat) – 100m st.grzbietowy; 200m st.grzbietowy; 50m st.motylkowy
Żuchowska Antonina (13lat) – 200m st.zmienny
Żukowski Borys (10lat i młodsi) – 200m st.dowolny; 100m st. grzbietowy

brązowe medale zdobyli:

Adamczyk Wiktoria (13lat) – 100m st.grzbietowy
Bałdyga Kamila (OPEN) – 400m st.dowolny
Brodacka Maja (13lat) – 200m st.zmienny
Chodań Maciej (14lat) – 1500m st.dowolny
Cyglicka Maria (13lat) – 100m st.klasyczny
Dragun Oliwier (14lat) – 100m st.dowolny
Dziapka Lena (10lat i młodsi) – 50m st.klasyczny
Dziuba Monika (OPEN) – 200m st.zmienny
Gebauer Wolfgandg (12lat) – 400m st.dowolny; (OPEN) – 200m st.grzbietowy
Grzegorczyk Maja (15lat i starsi) – 100m st.grzbietowy
Kaczmarek Michał (14lat) – 100m st.motylkowy
Kamianka Piotr (OPEN) – 200m st.klasyczny
Kapała Szymon (15lat i starsi) – 100m st.motylkowy; (OPEN) – 1500m st.dowolny
Kortas Krzysztof (11lat) – 100m st.dowolny
Kozikowski Teodozjusz (10lat i młodsi) – 100m st.dowolny
Krupińska Lila (15lat i starsi) – 100m st.motylkowy
Kulik Maksymilian (14lat) – 200m st.dowolny
Kupis Aleksandra (OPEN) – 100m st.zmienny
Madeksza Maja (12lat) – 100m st.grzbietowy
Niedziałek Michał (15lat i starsi) – 200m st.dowolny
Nowacki Jacek (OPEN) – 100m st.dowolny; 200m st.dowolny
Olszyński Maksymilian (13lat) – 200m st.dowolny
Orzołek Bartłomiej (14lat) – 100m st.grzbietowy
Popiołek Mieszko (11lat) – 100m st.klasyczny
Pstrągowski Mikołaj (12lat) – 200m st.klasyczny
Rak-Łukawska Maja (OPEN) – 100m st.klasyczny
Sliwinski Jacob (12lat) – 200m st.zmienny
Sobolewski Krzysztof (10lat i młodsi) – 100m st.klasyczny
Sońta Iga (11lat) – 100m st.zmienny
Stachowiak Kajetan (11lat) – 100m st.zmienny
Stecz Bartłomiej (10lat i młodsi) – 100m st.grzbietowy
Suchocki Jan (12lat) – 50m st.klasyczny; (OPEN) – 100m st.klasyczny
Sujkowska Roksana (15lat i starsi) – 100m st.dowolny
Suliga Ksawery (11lat) – 50m st.motylkowy
Sulkowski Oskar (15lat i starsi) – 400m st.dowolny; 1500m st.dowolny
Szczepaniak Andrzej (13lat) – 400m st.dowolny; 100m st.motylkowy
Szczudło Alicja (14lat) – 400m st.dowolny; 100m st.motylkowy
Szostawicka Karolina (12lat) – 50m st.klasyczny
Trykacz Kacper (15lat i starsi) – 50m st.motylkowy; (OPEN) – 100m st.motylkowy
Tunkiewicz Zuzanna (15lat i starsi) – 100m st.zmienny
Urbańska Zuzanna (13lat) -200m st.grzbietowy
Walkowiak Aleksandra (11lat) – 200m st.klasyczny; 200m st.grzbietowy
Wieniarska Anna (14lat) -50m st.klasyczny; 100m st.zmienny
Wilczewska Karolina (11lat) – 100m st.dowolny
Wilczewska Karolina (11lat) – 200m st.dowolny
Wojnowski Filip (13lat) – 100m st.dowolny
Zera Jan (OPEN) – 200m st.klasyczny
Zmierczak Natalia (15lat i starsi) – 100m st.klasyczny

PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW I TRENERÓW