Archiwum kategorii: Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat – Łódź 11-13.12.2020r.

W dniach 11-13.12.2020r. na łódzkiej pływalni odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu.
Do zawodów zgłosiło się ponad 400 zawodników ze 121 klubów z całej Polski. Klub MTP Kormoran Olsztyn reprezentowała 14 osób (9 mężczyzn i 5 kobiet), którzy wystartowali w ponad 60 wyścigach.

Wyniki uzyskane w finałach:
Kraszewska Martyna – II m-ce – 400m st.dowolny, IV m-ce – 100 m st.dowolny, V m-ce – 200m st.dowolny;
Nowacki Jacek – VIII m-ce – 1500m st.dowolny,XVI m-ce – 400m st.dowolny, XV m-ce – 200m st.grzbietowy;
Siejak Patrycja – VI m-ce – 800m st.dowolny, XII m-ce – 200m st.dowolny, XII m-ce – 400m st.dowolny;
Sujkowska Roksana – VII m-ce – 400m st.dowolny, VIII m-ce – 800m st.dowolny, XI m-ce – 200m st.dowolny;
Trykacz Kacper – XVII m-ce – 50m st.motylkowy;
Woźniak Piotr – II m-ce – 1500m st.dowolny, VI m-ce – 400m st.dowolny, VIII m-ce – 400m st.zmienny, XV m-ce – 200m st.zmienny;
Domalewski Bartłomiej – IX m-ce – 1500m st.dowolny.

Wyniki sztafet:
V m-ce 4x200m st.dowolny (Sujkowska, Siejak, Grzegorczyk, Kraszewska);
VIII m-ce 4x200m st.dowolny (Nowacki, Woźniak, Osełkowski, Tyrka);
IX m-ce 4x100m st.dowolny (Trykacz, Osełkowski, Tyrka, Woźniak);
X m-ce 4x100m st.dowolny (Sujkowska, Siejak, Grzegorczyk, Kraszewska);
XIV m-ce 4x100m st.zmienny (Grzegorczyk, Siejak, Kraszewska, Sujkowska);
XIV m-ce 4x100m st.zmienny (Nowacki, Osełkowski, Trykacz, Tyrka).

GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat – Lublin 11-13.12.2020r.

W dniach 11-13.12.2020r. na pływalni Aqua w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu.
Do zawodów zgłosiło się ponad 370 zawodników z 88 klubów z całej Polski. Klub MTP Kormoran Olsztyn reprezentowały 3 osoby.

Wyniki uzyskane w finałach:
Zmierczak Natalia – 11 m-ce – 400m st.dowolny, 12 m-ce – 200m st.dowolny, 15 m-ce – 200m st.zmienny, 16 m-ce – 50m st.dowolny
Kapała Szymon – 2 m-ce – 1500m st.dowolny, 8 m-ce – 400m st.dowolny, 11 m-ce – 400m st.zmienny
Niedziałek Michał – 15 m-ce – 1500m st.dowolny.

GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gliwice 11-13.12.2020r.

W dniach 11-13.12.2020r. na krytej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w pływaniu.
Do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodników ze 104 klubów z całej Polski.

Klub MTP Kormoran Olsztyn reprezentowała 1 osoba – Konrad Kozłowski, który najlepszy wynik osiągnął startując na 1500m st.dowolnym zdobywając XII m-ce.

GRATULUJEMY!!

V Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur – 04.12.2020r.

W dniu 04.12.2020r. na olsztyńskiej pływalni “Aquasfera” odbyły się zawody –  V Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna.

W kategoriach wiekowych do 11 lat zgłoszono około 200 zawodników z 17 klubów z Polski. MTP Kormoran Olsztyn reprezentowało 37 zawodników (20 mężczyzn i 17 kobiet), którzy wystartowali w ponad 100 konkurencjach. Ostatecznie zawodnicy kategorii wiekowej 10 lat i młodsi zajęli I miejsce, zdobywając 17 medali (9 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych). 11-latkowie natomiast zajęli V miejsce, zdobywając 13 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 7 brązowych).

W kolejnych kategoriach wiekowych 12 lat i starsi zgłosiło się ponad 290 uczestników z 31 klubów z Polski. MTP Kormoran Olsztyn reprezentowało 30 zawodników (14 mężczyzn i 16 kobiet). Zawodnicy naszego klubu ostatecznie zajęli XI miejsce zdobywając łącznie 12 medali (2 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe).

Medaliści – 10 lat i młodsi:

Szkraba Julia – I m-ce 200m st.dowolny, I m-ce 200m st.zmienny, I m-ce 50m st.motylkowy
Budzisz Szymon – I m-ce 200m st.dowolny, I m-ce 100m st.dowolny, I m-ce 50m st.grzbietowy
Kozikowski Teodozjusz – I m-ce 50m st.klasyczny, III m-ce 200m st.dowolny, III m-ce 50m st.motylkowy
Dziapka Lena – I m-ce 200m st.grzbietowy, III m-ce 200m st.dowolny
Kocenka Aleksander – II m-ce 200m st.grzbietowy, III m-ce 100m st.zmienny
Milewski Mateusz – II m-ce 200m st.grzbietowy, III m-ce 200m st.klasyczny
Żukowski Borys – I m-ce 200m st.zmienny, III m-ce 100m st.dowolny

Medaliści – 11 lat:

Walkowiak Aleksandra – I m-ce 100m st.grzbietowy, III m-ce 200m st.grzbietowy
Stachewicz Aleksandra – II m-ce 100m st.motylkowy, II m-ce 200m st.zmienny
Stachewicz Magdalena – III m-ce 100m st.zmienny, III m-ce 400m st.dowolny
Zduniak Ewa – II m-ce 100m st.grzbietowy, II m-ce 200m st.grzbietowy
Wilczewska Karolina – II m-ce 100m st.dowolny, III m-ce 50m st.motylkowy
Sońta Iga – III m-ce 200m st.zmienny
Czodrowski Jan – III m-ce 100m st.klasyczny
Kortas Krzysztof – III m-ce 50m st.motylkowy

Medaliści – 12 lat:

Zera Jan – I m-ce 50m st.grzbietowy
Suchocki Jan – II m-ce 200m st.klasyczny, II m-ce 100m st.klasyczny

Medaliści – 13 lat:

Brodacka Maja – I m-ce 200m st.zmienny
Dziuba Monika – II m-ce 100m st.motylkowy
Adamczyk Wiktoria – III m-ce 200m st.grzbietowy
Cyglicka Maria – III m-ce 200m st.dowolny
Żuchowska Antonina – III m-ce 200m st.klasyczny
Olszyński Maksymilian – II m-ce 100m st.klasyczny, III m-ce 50m st.klasyczny
Łojewski Adam – II m-ce 200m st.grzbietowy
Matusiak vel Matuszewski Tobiasz – II miejsce 100m st.zmienny

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących zawodników !!!

Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza -28-29.11.2020r.

W dniach 28-29.11.2020r. na krytej pływalni w Mławie odbyły się zawody: “Otwarte zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława”

Z reprezentantów MTP Kormoran Olsztyn medale zdobyli:

złote medale:

Julia Szkraba (10lat i młodsi) – 100m st.klasyczny
Anna Wieniarska (14 lat) – 100m st.klasyczny
Michał Kaczmarek (14LAT) – 100m st.grzbietowy

srebrne medale:

Kamila Bałdyga (14lat) – 100m st.motylkowy
Aleksandra Stachewicz (11lat) – 100m st.klasyczny
Krzysztof Kortas (11lat) – 100m st.klasyczny
Michał Rżyski (14lat) – 100m st.grzbietowy

brązowe medale:

Oliwier Dragun (14lat) – 100m st.grzbietowy
Wiktoria Kowalska (14lat) – 100m st.motylkowy
Teodozjusz Kozikowski (10lat i młodsi) – 100m st.klasyczny
Tobiasz Matusiak vel Matuszewski (13lat) – 100m st.zmienny
Michał Rżyski (14lat) – 100m st.dowolny

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!