Pływam i dbam o zdrowie

Od dawna wiadomo, że pływanie wpływa bardzo dobrze na rozwój i zdrowie naszych dzieci ... Więcej »

Rywalizacja

Lista zawodów gdzie klubowicze rywalizują ... Więcej »

Zarejestruj się

Klubowiczów MTP KORMORAN w Olsztynie zapraszamy do rejestracji ... Więcej »

Rekordy

Zobacz listę rekordów naszych klubowiczów Więcej »

 

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Olsztyn, 23-24.11.2019

W dniach 23-24 listopada 2019r. w olsztyńskiej Auasferze odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Uczestniczyło w nich ponad 400 zawodniczek i zawodników z 19 klubów. Okręg warmińsko-mazurski reprezentowało 357 osób z 11 klubów, w tym MTP Kormoran (ponad 130 pływaków).

Sportowcy MTP Kormoran jak zawsze nie zawiedli. Statystyki medalowe zwiększały się z minuty na minutę. Ostatecznie nasi pływacy zdobyli 246 medali indywidualnie i w sztafetach (91 złotych, 80 srebrnych, 75 brązowych) i zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz w klasyfikacji drużynowej. To imponujące osiągnięcie i sukces klubu.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt
kat. 11 lat: 1 m-ce Wasilewska Alicja, 2 m-ce Romanowska Natalia, 3 m-ce Zalech Agata
kat. 12 lat: 1 m-ce Żuchowska Antonina, 2 m-ce Dziuba Monika
kat. 13 lat:
1 m-ce Bałdyga Kamila, 3 m-ce Kupis Aleksandra
kat. 14 lat: 2 m-ce Kraszewska Martyna

Klasyfikacja końcowa chłopców
kat. 11 lat: 2 m-ce Suchocki Jan
kat. 12 lat: 2 m-ce Matusiak vel Matuszewski Tobiasz, 3 m-ce Szczepaniak Andrzej
kat. 13 lat: 1 m-ce Kapała Bartosz, 2 m-ce Gilski Łukasz, 3 m-ce Kulik Maksymilian
kat 14 lat: 1 m-ce Woźniak Piotr, 2 m-ce Nowacki Jacek

Złote medale
Wasilewska Alicja (11lat) – 50m st.klasyczny, 50m st.dowolny, 100m st.klasyczny, 200m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Kaczmarek Michał (13lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.dowolny, 50m st.grzbietowy, 50m st.motylkowy, 200m st.grzbietowy
Matusiak vel Matuszewski Tobiasz (12lat) – 50m st.klasyczny, 50m st.grzbietowy, 200m st.klasyczny, 200m st.grzbietowy, 100m st.zmienny
Bałdyga Kamila (13lat) – 400m st.dowolny, 800m st.dowolny, 200m st.dowolny, 50m st.motylkowy
Dziuba Monika (12lat) – 100m st.dowolny, 800m st.dowolny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Kupis Aleksandra (13lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.zmienny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Woźniak Piotr (14lat) – 200m st.motylkowy, 200m st.zmienny, 400m st.zmienny,1500m st.dowolny
Kraszewska Martyna (14lat) – 100m st.dowolny, 50m st.dowolny, 100m st.motylkowy
Musiał Michalina (11lat) – 100m st.dowolny, 100m st.motylkowy, 200m dowolny
Żuchowska Antonina (12lat) – 50m st.klasyczny, 400m st.dowolny, 200m st.grzbietowy
Kapała Bartosz (13lat) – 200m st.motylkowy, 400m st.zmienny, 1500m st.dowolny
Rżyski Michał (13lat) – 100m st.motylkowy, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Suchocki Jan (11lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Szczepaniak Andrzej (12lat) – 400m st.dowolny, 1500m st.dowolny, 200m st.dowolny
Siejak Patrycja (14lat) – 400m st.dowolny, 800m st.dowolny
Gebauer Wolfgang (11lat) – 100m st.grzbietowy, 200m st.grzbietowy
Gilski Łukasz (13lat) – 200m st.zmienny, 200m st.dowolny
Kapała Szymon (16lat) – 100m st.motylkowy, 200m st.dowolny
Kortas Krzysztof (10lat) – 50m st.grzbietowy, 100m st.klasyczny
Niedziałek Michał (16lat) – 200m st.zmienny, 400m st.zmienny
Nowacki Jacek (14lat) – 400m st.dowolny, 200m st.grzbietowy
Brodacka Maja (12lat) – 200m st.zmienny
Idzkowski Maria (13lat) – 400m st.zmienny
Kowalska Wiktoria (13lat) – 200m st.klasyczny
Kraszewska Dominika (12lat) – 100m st.motylkowy
Krupińska Lila (15lat) – 200m st.dowolny
Przybyszewska Joanna (12lat) – 200m st.klasyczny
Sujkowska Roksana (14lat) – 100m st.zmienny
Zalech Agata (11lat) – 400m st.dowolny
Zmierczak Natalia (16lat) – 200m st.zmienny
Adamiak Wiktor (13lat) – 200m st.klasyczny
Dragun Oliwier (13lat) – 100m st.dowolny
Gołąb Kryspin (11lat) – 50m st.grzbietowy
Grabowski Mikołaj (15lat) – 1500m st.dowolny
Kozłowski Konrad (15lat) – 400m st.dowolny
Kulik Maksymilian (12lat) – 200m st.klasyczny
Kurczycki Kacper (12lat) – 100m st.motylkowy
Łojewski Adam (12lat) – 100m st.grzbietowy
Olszyński Maksymilian (12lat) – 100m st.klasyczny
Pokrętowski Karol (13lat) – 400m st.dowolny
Powierża Błażej (12lat) – 200m st.zmienny
Trykacz Kacper (14lat) – 50m st.motylkowy

Srebrne medale
Kowalska Wiktoria (13lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.zmienny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Cyglicka Maria (12lat) – 200m st.zmienny, 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Madeksza Maja (11lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.motylkowy, 200m st.grzbietowy
Romanowska Natalia (11lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Grabowski Mikołaj (15lat) – 400m st.dowolny, 400m st.zmienny, 200m st.grzbietowy
Kamianka Piotr (13lat) – 50m st.klasyczny, 400m st.dowolny, 200m st.klasyczny
Adamczyk Wiktoria (12lat) – 50m st.grzbietowy, 200m st.grzbietowy
Kraszewska Dominika (12lat) – 100m st.dowolny, 50m st.motylkowy
Przybyszewska Joanna (12lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny
Siejak Patrycja (14lat) – 100m st.zmienny, 200m st.zmienny
Żuchowska Antonina (12lat) – 800m st.dowolny, 100m st.zmienny
Gilski Łukasz (13lat) – 1500m st.dowolny, 100m st.zmienny
Kapała Bartosz (13lat) – 200m st.dowolny, 200m st.grzbietowy
Kortas Krzysztof (10lat) – 50m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Kubicki Karol (14lat) – 100m st.motylkowy, 200m st.motylkowy
Kulik Maksymilian (13lat) – 200m st.zmienny, 100m st.klasyczny
Kurczycki Kacper (12lat) – 1500m st.dowolny, 100m st.klasyczny
Łojewski Adam (12lat) – 100m st.motylkowy, 200m st.grzbietowy
Olszyński Maksymilian (12lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Rżyski Michał (13lat) – 200m st.motylkowy, 50m st.dowolny
Sulkowski Oskar (14lat) – 50m st.klasyczny, 200m st.klasyczny
Trykacz Kacper (14lat) – 100m st.dowolny, 50m st.dowolny
Tyrka Igor (14lat) – 400m st.dowolny, 100m st.zmienny
Bałdyga Kamila (13lat) – 100m st.dowolny
Kraszewska Martyna (14lat) – 50m st.motylkowy
Mentryka Gabriela (14lat) – 50m st.dowolny
Musiał Michalina (11lat) – 200m st.zmienny
Siemińska Zuzanna (11lat) – 400m st.dowolny
Sobótka Amelia (11lat) – 50m st.grzbietowy
Szczudło Alicja (13lat) – 800m st.dowolny
Tunkiewicz Zuzanna (14lat) – 50m st.grzbietowy
Urbańska Zuzanna (12lat) – 200m st.klasyczny
Zalech Agata (11lat) – 100m st.motylkowy
Zduniak Ewa (10lat) – 100m st.grzbietowy
Zduniak Zuzanna (13lat) – 200m st.grzbietowy
Dragun Oliwier (13lat) – 100m st.grzbietowy
Ignatowicz Maciej (14lat) – 100m st.grzbietowy
Kapała Szymon (16lat) – 50m st.klasyczny
Krzyżewski Piotr (13lat) – 400m st.zmienny
Matracki Aleksander (12lat) – 200m st.zmienny
Niedziałek Michał (16lat) – 100m st.zmienny
Niewiadomski Zbigniew (14lat) – 100m st.klasyczny
Nowacki Jacek (14lat) – 1500m st.dowolny
Sadowski Tomasz (11lat) – 50m st.motylkowy
Sobczak Mateusz (15lat) – 200m st.zmienny
Suchocki Jan (11lat) – 100m st.zmienny
Szczepaniak Andrzej (12lat) – 50 m st.motylkowy
Woźniak Piotr (14lat) – 200m st.dowolny

Brązowe medale
Chrzanowska Zuzanna (12lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.grzbietowy, 100m st.motylkowy, 50m st.motylkowy, 100m st.zmienny
Mentryka Gabriela (14lat) – 100m st.dowolny, 50m st.klasyczny, 100m st.klasyczny
Zalech Agata (11lat) – 200m st.klasyczny, 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Cyglicka Maria (12lat) – 200m st.klasyczny, 800m st.dowolny
Stachewicz Aleksandra (10lat) – 100m st.klasyczny, 50m st.motylkowy
Szczudło Alicja (13lat) – 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Tunkiewicz Zuzanna (14lat) – 100m st.grzbietowy, 100m st.zmienny
Zduniak Zuzanna (13lat) – 100m st.grzbietowy, 50m st.grzbietowy
Zmierczak Natalia (16lat) – 50m st.motylkowy, 100m st.zmienny
Adamiak Wiktor (14lat) – 100m st.klasyczny, 100m st.zmienny
Dragun Oliwier (13lat) – 50m st.grzbietowy, 200m st.grzbietowy
Gebauer Wolfgang (11lat) – 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Krzyżewski Piotr (13lat) – 400m st.dowolny, 200m st.dowolny
Kulik Maksymilian (13lat) – 1500m st.dowolny, 100m st.zmienny
Kurczycki Kacper (12lat) – 100m st.dowolny, 50m st.klasyczny
Nowacki Jacek (14lat) – 100m st.dowolny, 200m st.dowolny
Wojnowski Filip (12lat) – 200m st.dowolny, 100m st.klasyczny
Adamczyk Wiktoria (12lat) – 400m st.dowolny
Idzkowski Maria (13lat) – 200m st.zmienny
Kraszewska Dominika (12lat) – 50m st.dowolny
Krupińska Lila (15lat) – 100m st.dowolny
Kyryllowa Kira (11lat) – 50 m st.motylkowy
Mądry Zuzanna (11lat) – 100m st.motylkowy
Przybyszewska Joanna (12lat) – 200m st.zmienny
Rak-Łukawska Maja (11lat) – 50m st.klasyczny
Sobótka Amelia (11lat) – 200m st.grzbietowy
Sujkowska Roksana (14lat) – 50m st.motylkowy
Urbańska Zuzanna (12lat) – 200m st.grzbietowy
Wieniarska Anna (13lat) – 200m st.klasyczny
Adamowicz Cyprian (12lat) – 50m st.grzbietowy
Czodrowski Jan (10lat) – 50m st.motylkowy
Domalewski Bartłomiej (14lat) – 50m st.grzbietowy
Gilski Łukasz (13lat) – 200m st.motylkowy
Gołąb Kryspin (11lat) – 100m st.dowolny
Grabowski Mikołaj (15lat) – 100m st.grzbietowy
Ignatowicz Maciej (14lat) – 200m st.grzbietowy
Kamianka Piotr (13lat) – 100m st.klasyczny
Kortas Krzysztof (10lat) – 100m st.dowolny
Kozłowski Konrad (15lat) – 100m st.motylkowy
Łojewski Adam (12lat) – 50m st.motylkowy
Niewiadomski Zbigniew (14lat) – 50m st.klasyczny
Olszyński Maksymilian (12lat) – 100m st.grzbietowy
Pawełas Dominik (11lat) – 100m st.motylkowy
Pokrętowski Karol (13lat) – 100m st.grzbietowy
Suchocki Jan (11lat) – 100m st.grzbietowy
Truskolawski Paweł (13lat) – 50m st.klasyczny
Trzeciak Bartosz (10lat) – 100m st.grzbietowy
Wiski Adrian (14lat) – 200m st.motylkowy

Sztafety kobiet, 4x50m dowolny

12 lat i młodsi
1 miejsce – MTP Kormoran 3 (Dziuba Monika, Żuchowska Antonina, Wasilewska Alicja, Kraszewska Dominika)
3 miejsce – MTP Kormoran 6 (Chrzanowska Zuzanna, Brodacka Maja, Cyglicka Maria, Adamczyk Wiktoria)

14 lat i młodsi
2 miejsce – MTP Kormoran 4 (Bałdyga Kamila, Idzkowski Maria, Kowalska Wiktoria, Kupis Aleksandra)
3 miesjce – MTP Kormoran 5 (Hrymowicz Aleksandra, Wieniarska Anna, Szczudło Alicja, Zduniak Zuzanna)

OPEN
1 miejsce – MTP Kormoran 1 (Zmierczak Natalia, Kraszewska Martyna, Sujkowska Roksana, Mentryka Gabriela)

Sztafety mężczyzn, 4x50m dowolny

12 lat i młodsi
1 miejsce – MTP Kormoran 6 (Matusiak vel Matuszewski Tobiasz, Wojnowski Filip, Olszyński Maksymilain, Szczepaniak Andrzej)
3 miejsce – MTP Kormoran 8 (Łojewski Adam, Suchocki Jan, Gołąb Kryspin, Gebauer Wolfgang)

14 lat i młodsi
1 miejsce – MTP Kormoran 2 (Trykacz Kacper, Osełkowski Mateusz, Tyrka Igor, Domalewski Bartłomiej)
2 miejsce – MTP Kormoran 3 (Woźniak Piotr, Niewiadomski Zbigniew, Sulkowski Oskar, Nowacki Jacek)
3 miejsce – MTP Kormoran 12 (Kaczmarek Michał, Rżyski Michał, Kapała Bartosz, Gilski Łukasz)

OPEN
3 miejsce – MTP Kormoran 1 (Kapała Szymon, Niedziałek Michał, Grabowski Mikołaj, Kozłowski Konrad)

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!!!!

DZIĘKUJEMY TRENEROM, RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIA, WSPARCIE I ZNAKOMITĄ ATMOSFERĘ NA ZAWODACH!!!

XV Międzynarodowe Zawody Pływackie z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Giżycko 2019r.

W dniach 16-17 listopada 2019r. w Giżycku odbyły się XV Międzynarodowe Zawody Pływackie z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na start zgłosiło się ponad 340 zawodników z 22 klubów: z Polski, Litwy i Białorusi. Klub MTP Kormoran reprezentowały klasy VII ze szkół SP2 i SP10 (łącznie 21 osób: 8 dziewcząt i 13 chłopców). W klasyfikacji końcowej nasz klub uplasował się na 9 miejscu zdobywając łącznie 31 medali (6złotych, 15srebrnych oraz 10 brązowych). Zdecydowana większość występów naszych zawodników to rekordy życiowe, co bardzo pozytywnie rokuje na zbliżające się Mistrzostwa Województwa w Olsztynie.

W kategorii 12-latków medale zdobyli:

Dziuba Monika – I m-ce 100m st. zmienny, II m-ce 100m st. klasyczny, III m-ce 200m st. zmienny
Żuchowska Antonina – I m-ce 50m st. klasyczny, III m-ce 100m st. zmienny, III m-ce 100m st. grzbietowy
Matusiak vel Matuszewski Tobiasz – I m-ce 50m st. klasyczny, II m-ce 100m st. klasyczny, III m-ce 100m st. grzbietowy, III m-ce 200m st. grzbietowy

W kategorii 13-latków medale zdobyli:

Bałdyga Kamila – I m-ce 200m st. dowolny, II m-ce 50m st. motylkowy, II m-ce 200m st. zmienny
Kowalska Wiktoria – II m-ce 50m st. klasyczny
Wieniarska Anna – III m-ce 200m st. klasyczny
Zduniak Zuzanna – II m-ce 200m st. grzbietowy
Kaczmarek Michał – I m-ce 50m st. grzbietowy, I m-ce 100m st. grzbietowy, II m-ce 100 st. zmienny, II m-ce 50m st. motylkowy
Rżyski Michał – I m-ce 100m st. motylkowy, II m-ce 100m st. klasyczny, II m-ce 200m st. klasyczny
Dragun Oliwier – II m-ce 200m st. grzbietowy, II m-ce 400m st. dowolny
Gilski Łukasz – II m-ce 100m st. dowolny, III m-ce 100m st. zmienny, III m-ce 50m st. dowolny
Kulik Maksymilian – II m-ce 200m st. zmienny, III m-ce 100m st. klasyczny
Kamianka Piotr – III m-ce 50m st. klasyczny

Fotorelacja z zawodów


Wszystkim startującym gratulujemy świetnej formy i osiągniętych wyników !!!!

Arena Grand Prix Puchar Polski – Łódź 2019r.

W dniach 09-10 listopada 2019r. w Łodzi odbyły się zawody pływackie z cyklu “Arena Grand Prix Puchar Polski”. Tym razem na starcie stawiło się ponad 530 zawodników z 79 klubów z całej Polski, a klub MTP Kormoran reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników startując w 76 konkurencjach. Niemal wszyscy zawodnicy poprawili swoje czasy ale niestety nasi reprezentanci musieli ustąpić seniorom. W zawodach uczestniczyli najlepsi polscy pływacy, m.in. Konrad Czerniak, Radosław Kawęcki, Marcin Stolarski, Tomasz Polewka.

Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława 2019r.

W dniach 09-10 listopada 2019r. na krytej pływalni w Mławie rozegrały się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza, w których wzięło udział ponad 440 zawodników i zawodniczek. Nasz klub MTP Kormoran reprezentowało 58 osób (24zawodników i 34 zawodniczki) z klas V i VI SP2 oraz SP10. Mimo, iż nasi reprezentanci uczestniczyli w zawodach tylko jednego dnia tj.10.11.2019 to w klasyfikacji drużynowej spośród 33 klubów zajęli 6 miejsce zdobywając 13 medali (indywidualnie i drużynowo): 2 złote, 7 srebrnych i 4 brązowe.

Medale złote:

Wasilewska Alicja (11 lat) – 100m st.klasyczny
Suchocki Jan (11 lat) – 100m st.klasyczny

Medale srebrne:

Przybyszewska Joanna (12 lat) – 100m st.klasyczny
Stachewicz Aleksandra (10 lat) – 100m st.klasyczny
Wasilewska Alicja (11 lat) – 100m st.zmienny
Gebauer Wolfgang (11 lat) – 100m st.grzbietowy.

Medale brązowe:

Cyglicka Maria (12 lat) – 100m st.klasyczny
Kortas Krzysztof (10 lat) – 100 m st.zmienny
Trzeciak Bartosz (10 lat) – 100m st.klasyczny oraz 100m st.grzbietowy.

Sztafety mieszane 4x50m st.zmienny – srebrne medale:

kategoria wiekowa 10 lat: Zduniak Ewa, Stachewicz Aleksandra, Czodrowski Jan, Kamiński Dominik,

kategoria wiekowa 11 lat: Gebauer Wolfgang, Suchocki Jan, Musiał Michalina, Wasilewska Alicja,

kategoria wiekowa 12 lat: Brodacka Maja, Olszyński Maksymilian, Kraszewska Dominika, Szczepaniak Andrzej.

Serdecznie gratulujemy !!!!!

Arena Grand Prix Puchar Polski – Oświęcim

W dniach 26-27 października 2019r. w Oświęcimiu odbyły się zawody z cyklu “Arena Grand Prix Puchar Polski”. Wystartowało w niej ponad 600 zawodników z 82 klubów z całej Polski.  MTP Kormoran reprezentowało 11 zawodników (4 kobiety i 7 mężczyzn).
Podczas trwania edycji zawodów Grand Prix Puchar Polski prowadzony jest ranking w kat. open oraz rankingi w kategoriach wiekowych junior 17-18 lat, junior młodszy 16 lat, junior młodszy 15 lat, junior młodszy 14 lat, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

Zawodnicy w kategorii 14 lat zajęli następujące miejsca:

Styl dowolny

10 m-ce Sujkowska Roksana
11 m-ce Mentryka Gabriela
16 m-ce Siejak Patrycja
8 m-ce Woźniak Piotr
13 m-ce Tyrka Igor
14 m-ce Nowacki Jacek

Styl grzbietowy

16 m-ce Mentryka Gabriela
10 m-ce Nowacki Jacek

Styl klasyczny

10 m-ce Mentryka Gabriela
10 m-ce Tyrka Igor

Styl motylkowy

4 m-ce Kraszewska Martyna
10 m-ce Sujkowska Roksana
4 m-ce Trykacz Kacper
14 m-ce Domalewski Bartłomiej

Styl zmienny

2 m-ce Kraszewska Martyna
6 m-ce Domalewski Bartłomiej
12 m-ce Woźniak Piotr

Zawodnicy w kategorii 16 zajęli następujące miejsca:

Styl zmienny

10 m-ce Niedziałek Michał
12 m-ce Kapała Szymon

Gratulacje, trzymamy kciuki za kolejny cykl !!!!